Zdaj smo postali že pravi prijatelji in vsakega pogrešamo, če ne pride v vrtec. Poznamo se že po imenih in tudi dnevno rutino obvladamo. V jutranjem krogu komaj čakamo, da bomo izvedeli, kaj zanimivega bomo ta dan ustvarjali.

Spoznavali smo vremenske pojave, zato smo izdelali vremenski koledar in vsako jutro skozi okno opazovali vreme, ki smo ga označili na koledarju. Iz različnih materialov smo ustvarjali vremenske pojave, ki nam krasijo igralnico. Vsak je izdelal svojo vremensko knjigo. Naredili smo tudi nekaj čisto pravih poskusov. Najbolj sta nam bila všeč tista, pri katerem so se na kozarcu naredile ledene rože in kako smo iz steklenice pričarali meglo. Uživali smo tudi v poskusu, kjer smo ugotavljali, kateri predmeti plavajo v vodi in kateri potonejo.

Spoznavali smo barve, iskali predmete v igralnici, jih razvrščali, poimenovali, prinašali slike v določenih barvah in jih lepili na plakat.

Spet smo praznovali rojstni dan in imeli pravo zabavo.