V četrtek, 20. 11. 2014, smo šestošolci OŠ Leskovec pri Krškem izvedli tehnični dan na Šolskem centru Novo mesto. Profesorji in dijaki so nas toplo sprejeli in nam zelo prijetno in zanimivo predstavili izobraževanje za poklice gradbene in lesarske smeri. Razdelili smo se v skupine in v njih aktivno uporabili svoje ročne spretnosti. Izdelovali smo kocke in podstavke iz gradbenega materiala, lesene pručke ter si z računalniškim programom izdelali svojo sobo, hišo ter okolico v 3D programu, kjer smo razvijali svojo kreativnost in estetiko. V praktičnih delavnicah smo se urili v ročnih spretnostih in natančnosti. Pručke že krasijo našo šolo in bodo služile svojemu namenu, saj bomo na njih večkrat počivali in se igrali z novimi kockami.

Dan je minil prehitro. Domov smo se vrnili s pozitivnimi vtisi in marsikdo se bo čez nekaj let z veseljem vrnil kot srednješolec.

Hvala profesorjem in dijakom, ki so nam predstavili poklice na tako zanimiv in poučen način.

Učenci šestih razredov OŠ Leskovec pri Krškem