Zabava, igra, dolgčas, vročinski valovi, počitek, pustolovščine in še bi lahko naštevali. Čas poletnih počitnic je mešanica doživetij in občutkov.

Vemo, da nekateri otroci komaj čakajo, da se poletne počitnice končajo, drugi pa si želijo, da bi trajale še dlje časa.

Nekaj pa imajo vsi otroci skupnega. Sedaj, ko se poletje bliža h koncu, se bodo vsi vrnili v šolo, za šolske klopi. Za nekatere bo to prvič.

Obdobje povratka v šolo nekaterim predstavlja razlog za veselje, za mnoge otroke pa je lahko stresno. Podobno se lahko dogaja tudi s starši. Določeni odzivi s strani otrok so pričakovani in običajni, dobro pa je, da starši poznamo razliko med običajnimi občutki zaskrbljenosti ob povratku v šolo in tesnobo, ki zahteva, da ji namenite več pozornosti.

Pripenjam vam povezavo do regionalnega prispevka na temo varovanja duševnega zdravja otrok/mladostnikov ob povratku v šolo.

Želimo vam prijeten in čim manj stresen povratek v šolo.
Nataša Račič, vodja Zdrave šole