‘Pravica pravic je pravica živeti,
biti otrok, za srečo rojen … ‘

Osrednja tema letošnjega tedna otroka so pravice otrok. Moto vrtca OŠ Leskovec pri Krškem je zelo podoben: VSAK DAN, DAN ZA OTROKA, ki ga uresničujemo sleherni dan.

V tem prazničnem tednu smo se v enoti Pika Nogavička z izbranimi aktivnostmi in igro skušali še bolj približati željam otrok. Tako smo odprli vrata igralnic in se skupaj igrali, telovadili in plesali, eni smo uživali v gozdnih radostih, kjer smo izkoristili pravico do naravnega gibanja, spet drugi smo poslušali zgodbico iz ust knjižničarke. Obiskali in okrasili smo igrišče sosednje enote Vila, kjer smo preizkusili tudi njihova igrala. Zavihteli smo kuhalnice in postali mali kuharji ter pripravili okusne in zdrave jedi. Skuhali smo bučno juho, pripravili okusen jabolčni zavitek, sadno kupo, kompot in limonado. Seveda smo vse to tudi pojedli.

Ob obilici dejavnosti pa smo še vedno imeli dovolj časa za spontano igro, ki je najpomembnejša v otrokovem zgodnjem obdobju.

Vir: Oš Leskovec pri Krškem, Enota vrtec, enota Pika Nogavička